Nowy rok.

dla uczniów
Gimnazjum nr 14 i XIV LO
1 września 2014r. o godz. 900

Odeszła od nas na zawsze.

Dodane: 2014.8.18, 23:07 przez Tomasz Kielar

Sierpniowe egzaminy poprawkowe i klasyfikacyjne.

Dodane: 2014.7.29, 23:24 przez Tomasz Kielar

REKRUTACJA 2014/15 w XIV LO

Dodane: 2014.7.11, 12:01 przez Tomasz Kielar

Zakończony został etap rekrutacji elektronicznej. W roku szkolnym 2014/15 otwieramy jeden oddział klasy pierwszej.
Posiadamy jeszcze tylko kilka wolnych miejsc. Warto się zatem pośpieszyć.
Po ukończeniu klasy pierwszej młodzież będzie mogła wybrać dwa przedmioty - realizowane w zakresie rozszerzonym - spośród następujących:  biologia, chemia, fizyka, geografia, matematyka, informatyka, historia, j. polski, wiedza o społeczeństwie.
Zachęcamy ponadto do lektury naszej STREFY GIMNAZJALISTY.

Zapraszając do "Czternastki", życzymy udanych wakacji.

REKRUTACJA 2014/15

Dodane: 2014.7.7, 10:23 przez Tomasz Kielar

Spotkanie wychowawców z rodzicami
uczniów klas pierwszych
XIV Liceum Ogólnokształcącego
odbędzie się 10 lipca (czwartek).
Początek: godz. 17.00
Zapraszamy rodziców wraz z młodzieżą.

Godziny pracy Komisji Rekrutacyjnej

Dodane: 2014.6.30, 12:50 przez Tomasz Kielar

Komisja Rekrutacyjna XIV Liceum Ogólnokształcącego pracuje w godzinach od 8.30 do 15.00 (od poniedziałku do piątku).

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014.

Dodane: 2014.6.26, 14:44 przez Tomasz Kielar

Zapraszamy uczniów liceum na piątkową uroczystość wieńczącą rok szkolny 2013/2104.
Początek:  godz. 9.00 - aula szkoły.
Młodzież gimnazjum zapraszamy na godz. 9.00 do sal lekcyjnych, którymi się opiekują.
Życzymy wszystkim udanych wakacji, ciekawego i bezpiecznego wypoczynku.

GABINET OSOBLIWOŚCI PANA TUWIMA.

Dodane: 2014.6.26, 07:38 przez Tomasz Kielar

do niezwykłego gabinetu !
Czwartek 26 czerwca - od rana do wieczora,
ZSO nr 5 (Gimnazjum nr 14, XIV Liceum Ogólnokształcące),
niezwykła sala 8 (II piętro).
Honory gospodarza pełni p. J. Stachowska wraz z młodzieżą naszej szkoły.

Harry Potter to "pikuś" w porównaniu do tego, co się będzie działo w sali 14/8 (czternaście ósmych).

Dni Dzielnicy IV - FESTYN AZORSKI

Dodane: 2014.6.14, 14:21 przez Andrzej Tadus

W piątek, 6 czerwca, na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Krakowie odbył się - w ramach obchodów Dni Dzielnicy IV - piaty już FESTYN AZORSKI. Organizowana przez społeczność nauczycielską i uczniowską XIV Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjum nr 14 impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Azorów.
   Festyn zainaugurowała dyrektor ZSO nr 5, Mariola Reguła, prezentując jego historię "w pigułce". Głos zabrał m.in. również przewodniczący Rady Dzielnicy IV, Jakub Kosek, konsekwentnie wspierający imprezę od początku narodzin idei.
   W tym roku szereg ciekawych konkursów, w tym związane z nimi supernagrody, atrakcje w rodzaju dmuchanej zjeżdżalni, artystycznego malowania twarzy, spotkania z kulturą krajów europejskich, popisów służb mundurowych (strażaków z Bębła i policjantów z III Komisariatów w Krakowie) czy pokazu akrobatyki ulicznej (freeruningu) - przyciągnęły tłumy dzieci z ich opiekunami. Ów fakt cieszy tym bardziej, że przesłaniem Festynu jest przecież stworzenie sposobności do rodzinnego i zarazem aktywnego spędzenia wolnego czasu.
    Inicjatywy takie, jak Festyn Azorski (obecnie jedyna tego typu impreza odbywająca się cyklicznie na terenie osiedla), sprawiają, że na parę godzin osiedle ożywa, stając się miejscem beztroskich zabaw. Tak było i tym razem.
Serdecznie dziękujemy, że byliście z nami, i zapraszamy ponownie za rok !

kot